Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Honda Civic – wypróbuj, jakim sposobem zatroszczyć się o silnik?

 Honda Civic – wypróbuj, jakim sposobem zatroszczyć się o silnik?

Niezmiernie ważnym elementem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy funkcjonalne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych aut o pokrewnej pojemności oraz mocy najważniejszym szczegółem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla normalnego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, inaczej newtonometrach. To jednostka utworzona celowo dla określenia tego parametru. W dziennej jeździe istotna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W autach, w jakim miejscu mamy mały moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w wypadku wysokich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wskutek tego również ważne jest, aby płynnie przemieszczać się oraz nie niepokoić się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu dużego momentu obrotowego, który zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest o wiele wyższy, gdy zastosujemy jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Jednym z najistotniejszych elementów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak szybko będziemy mogli uzyskiwać maksymalne prędkości oraz upajać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok znanych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą specyficzną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model wozu w którym pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wówczas było wiadome, iż budowa oraz działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz to więcej wozów będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Bazą działania skrzyni biegów DSG jest wykorzystanie wtrąconego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Jak najbardziej sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezwykle porządne oraz efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz