Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
20 maja 2024

Jakie możliwości mają niepełnosprawne osoby w kierowaniu autami

 Jakie możliwości mają niepełnosprawne osoby w kierowaniu autami

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka niemałej części społeczeństwa w naszym kraju. Dlatego bardzo ważne będzie to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów, w tym także związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z istotniejszych rzeczy jest chociażby przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie na przykład mają problem z chodzeniem.

W ich przypadku zwykłe używanie pedału gazu czy hamulca nie będzie możliwe, lecz na rynku jest sporo urządzeń, jakie w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych oferuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten w skrócie jest także znany RGH, a całe sterowanie odbywa się za pomocą dźwigni albo pokrętła. Można go zamontować w dużej części samochodów posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości wykonania układ ten pozwala na pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore możliwości regulacyjne pozwalają każdemu z użytkowników dostosować ustawienie do swoich potrzeb, co przełoży się także na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają również dodatkowe funkcje, przydatne przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Bardzo duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu to urządzenie jest używane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz