Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Które opony zakupić – opony samochodowe sezonowe i całoroczne?

 Które opony zakupić – opony samochodowe sezonowe i całoroczne?

W przypadku opon samochodowych kwintesencją jest między innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy możemy pozostać dopuszczeni do jazdy pojazdem. Jeżeli bieżnik jest niezmiernie starty w zasadzie mówimy, że pojazd jeździ na „łysych oponach”. Wtenczas auto nie powinno wyjeżdżać na drogę, ponieważ stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla innych kierowców, jak oraz dla samego siebie. Wobec tego w przypadku startego bieżnika wypada wymienić opony na nowe. Co prawda tak zwany „niedzielny kierowca” nie zna tego kłopotu, albowiem sporadycznie użytkuje swój pojazd, lecz są sytuacje, gdzie i on jest zmuszony do zmiany opon.

Perfekcyjnie albowiem wiemy, iż ogumienie ma obowiązek być zmieniane chociaż raz do roku – https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Ze względu na nawierzchnie oraz temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący też wiosnę) i zimowy (z jesienią włącznie). Wtedy to należy wymienić opony, jednakowoż każda bardziej zorientowana postać będzie wiedzieć, że nie jest to nieodzowność, albowiem możemy kupić tak zwane opony całoroczne.

Jesteśmy w stanie jednak mieć komplet opon letnich i zimowych oraz jeżeli właściwie eksploatujemy własny pojazd, zamiast co roku kupować nowatorskie jesteśmy w stanie je zmieniać, dotąd do póki nie stracą swej przyczepności. Co istotne mamy kilka rodzajów bieżnika w zależności od tego po jakiej powierzchni będzie poruszał się pojazd. Może to być albowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wtenczas opony mają bieżnik gruby, wypukły i głęboki. Kiedy jeździmy po miejskich ulicach i autostradach perfekcyjne są opony bieżnikowane drobnymi oraz stosunkowo płaskimi rowkami, a w wypadku powierzchni pośredniej pomiędzy terenową, a uliczną najpoprawniej sprawdza się bieżnik o rowkach średniej głębokości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

1 Comment

Dodaj komentarz