Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Nakładki na materac – czy to efektywna ochrona materaca?

 Nakładki na materac – czy to efektywna ochrona materaca?
Materac to jeden z głównych czynników zdrowego i komfortowego snu. Co jednak gdy obecny przestał spełniać w pełni nasze oczekiwania? Warto w tym przypadku sięgnąć po nakładkę na materac, która nie tylko poprawi jakość naszego starego materaca, ale przy okazji zadba o jego ochronę przed różnymi zabrudzeniami, czy zamoczeniem. Możemy więc być pewni, że nasz materac jest w pełni chroniony i może nam posłużyć przez kolejne lata, bez konieczności wymiany na nowy.

Funkcje nakładek na materac

Na rynku coraz więcej materacy dostępnych jest w specjalnych pokrowcach, które mają za zadanie chronić nasz materac przed zabrudzeniami i gromadzeniem się różnego rodzaju roztoczy. Aby utrzymać go w ciągłej czystości, należy regularnie je prać, a co za tym idzie ściąganie i zakładanie ich z materaca. Dlatego też alternatywą w dzisiejszych czasach stały się nakładki na materac, które wystarczy naciągnąć na materac, dzięki specjalnym elastycznym gumkom wszytych w narożnikach, bez większego problemu.

Dodatkowo istnieje możliwość prania ich w pralce w temperaturze wynoszącej nawet 95 stopni Celsjusza, dzięki czemu pozbywamy się wszystkich drobnoustrojów i plam.

Do głównych funkcji nakładek na materac zaliczamy:

  • Ochrona przed zabrudzeniem i zamoczeniem
  • Poprawa higieny materaca
  • Mają właściwości wodoodporne
  • Większe bezpieczeństwo dla alergików
  •  Wydłużają żywotność materaca

Z czego produkuje się ochraniacze na materac?

Do produkcji ochraniaczy na materac producenci wykorzystują najczęściej materiały naturalne, takie jak bawełna, które łączy się wraz z tworzywami sztucznymi, najczęściej membraną poliuretanową. Zabezpiecza ona w ten sposób materac przed skutkami gromadzącej się wilgoci, a także ma właściwości oddychające. Powierzchnia ochraniacza natomiast wykonana może być z tkaniny takiej jak frotte, flaneli lub inny rodzaj bawełny. Spotkać możemy się również z pikowanymi ochraniaczami, które są grubsze od tych standardowych, podnosząc w ten sposób komfort wypoczynku.

Ochraniacz na materac – kiedy stosować?

Planując zakup łóżka do naszej sypialni, skupiamy się głównie na odpowiednio dobranym materacu, który będzie nam służył przez dłuższy okres czasu. Warto więc pomyśleć o jego ochronie, a mianowicie o ochraniaczu na materac. Nakładki na materac sprawdzą się szczególnie w przypadku:

  • Ochrony materaca naszych dzieci – ochraniacz zapewni ochronę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, w tym przenikaniem płynów, czy moczu naszych pociech. Unikniemy w ten sposób gromadzeniu się bakterii, które rozmnażają się w materacu.
  • W trakcie choroby – podczas choroby często pocimy się, dlatego warto skorzystać z ochraniacza, który zapobiegnie wchłanianiu się wilgoci do wnętrza materaca.
  • Posiadanie zwierząt – zabezpieczymy w ten sposób materac przed sierścią oraz różnego rodzaju zabrudzeniami pozostawionymi przez naszych pupili.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz