Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

O jakich rzeczach trzeba pamiętać instalując separator do oddzielania tłuszczu

 O jakich rzeczach trzeba pamiętać instalując separator do oddzielania tłuszczu

Dużo firm funkcjonujących w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go wprost do systemu kanalizacji, bo może to spowodować jej zatkanie, z tego też powodu niezbędne jest zastosowanie wtedy odpowiednich separatorów tłuszczu. Takie separatory mają stosunkowo prostą budowę, bowiem są złożone z komory, w której na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach zostaje zgromadzony tłuszcz.

Dlatego też posiadając takie urządzenie należy systematycznie wykonywać przegląd separatorów, bo jeżeli się tego nie zrobi, to nie będzie ono należycie działać. Na szczęście nie powinno być z tym żadnych problemów, bowiem na naszym rynku funkcjonuje dużo firm mających w ofercie tego typu usługi. Decydując się na propozycję jednej z nich należy sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, żeby nie było potem jakiś niejasności związanych z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo przegląd separatorów jest realizowane przy pomocy specjalistycznego samochodu, jakim trzeba podjechać najbliżej jak jest to możliwe, a następnie przy pomocy długiego węża ściągnąć z wnętrza płynny tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w bezpieczny sposób, tak żeby nie szkodzić środowisku. Dlatego istotne jest to, aby zamontować taki separator w miejscu do jakiego można łatwo dotrzeć. Jeżeli inaczej się zrobi i firma zajmująca się serwisem będzie musiała mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz