Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
20 maja 2024

Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie wymagane

 Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie wymagane

Jednym z istotniejszych dokumentów, jakie posiadać muszą właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Ten dokument ma przede wszystkim na celu poświadczać, jak dużo jest potrzebne do jego codziennej eksploatacji i ogrzewania. A to różnić się może bardzo w zależności od wielkości obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Zrobienie takiego świadectwa chociażby umożliwi kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie wydatki powinni się nastawić i jakich inwestycji będą potrzebować. Takie świadectwo może być wykonane wyłącznie przez upoważnioną osobę, która posiada konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli chodzi o koszty, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za niewielkie mieszkanie albo garaż bez problemów wystarczy kwota około 300 złotych, w przypadku dużych budynków wzrośnie ona kilka razy.

Przepisy określają dokładnie, które z informacji powinny zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach znaleźć się więc musi zdjęcie frontowe obiektu, szczegółowy plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, a także informacja o budowie stropów i ścian. Uwzględnić też należy technologię ogrzewania wnętrza, jak też przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem będą wyliczenia zrobione przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich się bierze otrzymane informacje. Tego typu certyfikat po wykonaniu zachowuje ważność przez dziesięć lat, lecz jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś istotne przeróbki, to zrobić go będzie trzeba ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

1 Comment

  • +Reklama+
    Przy wyborze farb fasadowych do obiektów zabytkowych, klienci powinni skonsultować się z ekspertem lub konserwatorem zabytków. Dobór farb odpowiednich do charakteru historycznego budynku jest kluczowy, aby nie naruszyć jego oryginalnego wyglądu. Wybierz farby fasadowe, które są ci niezbędne w danym projekcie budowlanym.

Dodaj komentarz