Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Najchętniej wybierane przez właścicieli domów rodzaje opału

 Najchętniej wybierane przez właścicieli domów rodzaje opału

W naszym klimacie zimą często się pojawiają temperatury poniżej zera, dlatego ogromną rolę odgrywa ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków najczęściej zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni lub używają piecyków gazowych, natomiast właściciele prywatnych domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach instalowane są bardzo różne piece, nadal często spotykane są kotły na stałe paliwa, takie jak węgiel Zamość.

O tym, jaki rodzaj opału będzie użyty, zależy od budowy pieca i parametrów, które posiada. Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem także trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zakupami. Najlepsze właściwości jeżeli chodzi o wydajność cieplną posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują bardzo wydajny produkt, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, lecz również i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten typ opału uznawany jest za ekologiczny oraz nowoczesny, produkuje się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a poza tym charakteryzuje się małą zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, która wynosi ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, lecz ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie także dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

1 Comment

  • Masz duży problem z kornikami w domu? Nie dają ci spać? Czas pozbyć się kornik z twojego mieszkania. Skorzystaj z naszej oferty na usuwanie tych szkodników. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w usuwaniu korników.

Dodaj komentarz