Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

W jaki sposób są wykonywane przewierty sterowane

 W jaki sposób są wykonywane przewierty sterowane

Pod powierzchnią ziemi ukryta jest ogromna ilość najróżniejszych przewodów, kabli i rur. Niejednokrotnie zlokalizowane są one pod obecną infrastrukturą, taką jak przykładowo budynki, place czy drogi. Ale mogą się pojawić sytuacje, kiedy trzeba położyć coś nowego, i dotychczas najczęściej było to robione poprzez wykopanie kanału o odpowiedniej głębokości. Jednak nie w każdym przypadku rozwiązanie takie jest możliwe do wykonania, kiedy na przykład trzeba przeciągnąć rurę pod szeroką ulicą czy rzeką. W takim przypadku z pomocą przychodzą przewierty horyzontalne, które pozwalają na wykonanie tego typu robót bez żadnej ingerencji w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety takiej metody są naprawdę duże, i dlatego zaczyna się ona cieszyć rosnącą popularnością. Głównie dlatego, że takie przeciski pod drogami wykonać można w praktycznie każdych warunkach, wystarczy jedynie odpowiednio dobrać głębokość i parametry. Przewierty sterowane sprawdzają się bardzo dobrze między innymi na zabudowanym terenie, gdzie albo trzeba by było uszkodzić obiekty tam się znajdujące, albo prowadzić instalację jakąś okrężną drogą.

Sytuacja wygląda podobnie, gdy do pokonania będą różne komunikacyjne obiekty, takie jak tory kolejowe czy drogi. Przeciski kretem w niejednej sytuacji będą również lepszą opcją, niż instalacja zawieszona na wysokości, na przykład nad kanałami czy rzekami. Takie przewierty można również realizować, jeśli na planowanej drodze instalacji znajduje się jakaś góra lub wzniesienie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

1 Comment

  • +Reklama+
    Z Energomet zyskujesz nie tylko kompensatory, ale także partnera w doskonałej regulacji przepływu. Zapoznaj się z ofertą na kompensatory. Informacje znajdziesz na stronie.

Dodaj komentarz