Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Wyspa na jakiej każdy wyszuka coś wyjątkowego

 Wyspa na jakiej każdy wyszuka coś wyjątkowego

Mali Lošinj to urokliwe miasteczko – wyspa z zachwycającymo widokami. Najpierw było miastem portowym, jak wiele pozostałych miasteczek na terenie Chorwacji. Tętniące życie przebiega tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca idealne wrażenie roślinność. Opłaca się wybrać się na przechadzkę promenadą nadmorską.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce pośród okolicznych wysp, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy 12 mających chorwackie korzenie rodzin przybyło na wyspę Losinj. Aktualnie miasteczko to jest doceniane za wspaniałą naturę, a także wiele obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród obiektów wartych zwiedzenia na pewno podać można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokracji, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z dwoma delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, znanego w wielu krajach śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już ta lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym zauważenia. Chorwacja już od dawna umieszczona jest w spisie państw z chęcią odwiedzanych.

Na tyle urocze wyspy jak prezentowana motywują do odwiedzin. Miłośnicy cudownych plaż powinni zobaczyć te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci na pewno zapiszą się także zatoki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tutaj kąpiele oraz wypoczynek pod sosnowymi drzewami. Wspomniana wysepka jest idealnym miejscem na urlop. Bez wątpienia, jej niezwykłości nie można będzie zapomnieć. Niezależnie od faktu, jak ktoś lubi odpoczywać, odnajdzie tu coś w swoim guście.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz