Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Jakie zalety i wady mają paski wybierające

 Jakie zalety i wady mają paski wybierające

Zęby w idealnie białym kolorze są marzeniem wielu osób. Jednak nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy picie dużej ilości kawy sprawiają, że do prawdziwej bieli jest trochę daleko. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju zabiegi wybielające, wykonywane w profesjonalnych gabinetach. Jeśli jednak ktoś nie będzie miał na taki zabieg możliwości finansowych, to może się też zdecydować na użycie pasków wybielających.

Ta technika również się cieszy coraz większą popularnością, chociażby ze względu na znacznie niższą cenę i łatwość stosowania. Zanim się jednak sięgnie po tę metodę, to warto się dobrze zapoznać z techniką wybielania i ewentualnymi zagrożeniami. Jeśli zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany, to narazić się można na jakieś problemy. Paski do tej metody wykonane są z tworzywa sztucznego, które nasączone zostało substancją chemiczną. Przeważnie jest to nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, oba są silnymi utleniaczami. Paski należy regularnie nakładać na zęby, dociskając je dokładnie.

Całość wybielania powinno trwać do kilku tygodni, a rezultaty powinny się później utrzymać przez kilka miesięcy. Jak więc widać samo stosowanie wcale nie jest trudne, wymaga jedynie regularności i dokładności w nakładaniu pasków. Przeważnie metoda ta nie powinna powodować żadnych poważnych dolegliwości, ale przy jakiś wątpliwościach należy wszystko skonsultować ze swoim dentystą. Dokładność jest o tyle ważna, że jeżeli paski nie będą się w pełni stykać z powierzchnią zęba, to pojawić się mogą miejsca o mniejszym wybieleniu, niekiedy bardzo widoczne nawet z większej odległości.

Dodatkowo stosowany na takich paskach środek chemiczny jest mocny, dlatego należy zachować sporo ostrożności i w miarę możliwości unikać dotknięcia języka i dziąseł. Może to bowiem spowodować różnego rodzaju podrażnienia, a niekiedy i poważniejsze uszkodzenia. Więcej na temat działania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, jakie się znajdzie na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa crest.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz