Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy zębów

 Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy zębów

Większość z nas słyszy od małego, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co na pewno pozwoli oszczędzić wielu problemów. Zaleca się, żeby taki przegląd robić przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. Podczas takiego przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale także i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zostaną zauważone jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż trzysta złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego mogą się pojawić mocne bóle i stan zapalny, a za tym na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa dostanie listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, które również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz