Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
20 maja 2024

Z jakiego powodu pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

 Z jakiego powodu pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

To kraj, w jakim Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji fiskalnych dotyczy tylko obywateli kraju. Co zgodność z rzeczywistością Polacy nie muszą się rozliczać, lecz coraz częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By otrzymać zwrot należy przedstawić niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat również weryfikują legalną pracę i zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii dopuszczalny jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz biuro podatkowe holandia. Suma wolna od podatków wynosi w Holandii mniej więcej 6 000 euro. Rok podatkowy jest tożsamy jak w Polsce oraz wskutek tego rozliczyć z niego się wolno dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, niemniej jednak w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie akcesoryjnych odsetek do sumy podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz