Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Podłoga lakierowana lub parkiet – co wybrać?

 Podłoga lakierowana lub parkiet – co wybrać?

Posadzka drewniana jest piękna, funkcjonalna oraz najbardziej wytrzymała, a jej dodatkową zaletą jest wprowadzanie w pomieszczeniach wrażenia przytulności. Co zrobić, aby służyła na lata? Klucz do sukcesu to stosowna pielęgnacja. Pośród podłóg drewnianych kluczową zasadą jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Każda drewniana posadzka, bez względu na rodzaj drzewa wykorzystanego do jej wykonania, potrzebuje ochrony. W tym celu stosuje się ochronę olejem bądź też lakierem – każdy sposób ma swoje niedociągnięcia i zalety, każdy ma zwolenników jak przeciwników.

Nim dokonasz doboru, poznaj wszystkie odsłony medalu. Jeśli potrzebujesz akcesoriów do podłogi, zobacz lagrus classic r1. Podłoga olejowa uważana jest za nadzwyczaj estetyczną oraz naturalną, a wszystko to właśnie dzięki temu, że drzewo wygląda przepięknie. Niestety nie jest prosta do utrzymania w właściwej kondycji – potrzebuje znacznego nakładu pracy i stosowania wielu środków pielęgnacyjnych, niezmiernie regularnie. Mimo to, jeżeli jesteś pasjonatem naturalnego drewna, w otoczeniu którego czujesz się najprawidłowiej, poznaj niedociągnięcia oraz plusy takiej ochrony podłogi. Jakie są plusy?

Olej zachowuje oraz podkreśla piękno drewna, drewno nie błyszczy, a wygląda niezwykle naturalnie, olej wydobywa oraz eksponuje słoje drewna, powierzchnia nie elektryzuje się, a więc nie ma potrzeby zamartwiania się kurzem, drewno jest przyjemne w dotyku, małe rysy nie są widoczne, podłoga nie jest śliska, a wobec tego bezpieczna. W przypadku powstawania pokaźniejszych rys lub uszkodzeń, podłogę można poddać tak zwanej renowacji miejscowej, która obejmuje zeszlifowanie oleju i pokrycie podłogi całkowicie oryginalną powłoką.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz