Jakim sposobem dbać o ogród?

 Jakim sposobem dbać o ogród?

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być słusznie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Wiąże się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy znaczny trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu prowadzonej przez nas działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Przede wszystkim ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich elementów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w momencie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wtedy o dużo porządniej znosi koszenie.

Warto przeczytać

Dodaj komentarz