Na co zwrócić uwagę przy zakupie bezprzewodowego odkurzacza pionowego

 Na co zwrócić uwagę przy zakupie bezprzewodowego odkurzacza pionowego

Przez lata byliśmy widzami postępu technologicznego, który został wcielony do świata AGD. Niemal nie zdając sobie z tego sprawy, innowacyjność została narzucona przez rozwój urządzeń, które lepiej dostosowują się do naszych potrzeb. Niewątpliwie jednym z nich jest odkurzacz pionowy.

Odkurzacze pionowe pojawiły się na rynku kilka lat temu i zostaną. Głównym katalizatorem, który to umożliwił, był rozwój lepszych akumulatorów. Dzięki temu klasyczne odkurzacze zyskały na autonomii i mobilności, ponieważ nie trzeba ich mocować do łańcucha.

Potężne silniki, choć lżejsze, uczyniły odkurzacz par excellence, dając początek hybrydzie, która połączyła moc odkurzacza z manewrowością i lekkością miotły.Niewątpliwie nowa koncepcja idealna do codziennego czyszczenia i konserwacji. Przydatne urządzenie, praktyczne w użyciu i łatwe do przechowywania, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca.

Co powinienem wziąć pod uwagę przed zakupem bezprzewodowego odkurzacza pionowego?

Na początek należy pamiętać, że koncepcja odkurzacza pionowego nie pojawia się jako zamiennik klasycznego odkurzacza, a ten punkt jest szczególnie istotny, jeśli rozważamy odkurzanie dużych powierzchni.Odkurzacz pionowy przeznaczony jest do codziennego sprzątania z kurzu i okruchów, to kolejny dodatek, który pozwala utrzymać codzienne sprzątanie domu bez konieczności wykonywania typowego rozmieszczenia mediów podczas odkurzania domu konwencjonalnym odkurzaczem .

Służy również jako doskonałe uzupełnienie odkurzacza robota, wygodnie docierając do miejsc, których roboty nie mogą.Mając na uwadze te względy, oto główne cechy dla nas przy zakupie bezprzewodowego odkurzacza z miotłą.

1. Autonomia operacyjna

Postęp technologiczny w ostatnich latach w odniesieniu do akumulatorów pozwolił na znaczne zwiększenie autonomii pracy odkurzaczy pionowych, osiągając w niektórych przypadkach nawet 30 minut przy maksymalnej mocy urządzenia i możliwość przedłużenia do 90 minut pracy przez dostosowując moc.

Jednak na rynku istnieje wiele różnych urządzeń i czasami w bardziej ekonomicznych modelach dochodzi do utraty autonomii urządzenia. Dlatego zalecamy uważne przyjrzenie się zakresowi autonomii przy maksymalnej mocy, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą rodzaju odkurzacza, który najbardziej nam odpowiada.

2. Moc odkurzacza

Ściśle związana z poprzednim punktem jest moc, której potrzebujemy, ponieważ czasami producenci tańszych modeli zwiększają autonomię przy maksymalnej mocy, zmniejszając maksymalną moc odkurzacza i oczywiście nie ma sensu mieć odkurzacza z dużą ilością autonomii jeśli w końcu to nie jest byle co. Więcej informacji na https://prawy.pl/115128-gdzie-kupic-odkurzacz-bezprzewodowy-dyson-cyclone-v10-absolute-i-dlaczego-warto/

Dlatego przy wyborze odkurzacza pionowego zalecamy uwzględnienie równowagi między maksymalną mocą urządzenia a jego autonomią.

3. Filtry

Na rynku dostępne są różne rodzaje filtrów i każdy odkurzacz ma swój własny. W tym momencie nie będziemy się zbytnio rozwodzić nad rodzajem filtra, ale nad możliwością jego wydobycia, oczyszczenia i wysuszenia.Należy wziąć pod uwagę, że filtr jest barierą uniemożliwiającą powrót brudu do otoczenia i dlatego tak ważne jest, aby móc go łatwo wyczyścić i sprawdzić, czy na rynku są części zamienne i czy cena nie jest nadmierny.

4. Waga odkurzacza pionowego

Niewątpliwie jedną z głównych zalet odkurzacza pionowego w porównaniu z odkurzaczem konwencjonalnym jest jego zwrotność i komfort użytkowania. Dlatego waga odkurzacza z miotłą nie może być nadmierna, ponieważ odjęłaby punkty od jednej z jej głównych zalet.

Każda osoba musi ocenić według swoich parametrów, co jest lub nie jest ciężkim odkurzaczem. Nie ma pisemnych zasad w tym zakresie, ale na podstawie naszego doświadczenia w pracy z odkurzaczem uważamy, że dopuszczalna waga nie powinna przekraczać 3 kg.

5. Solidność

Odkurzacze to zahartowane w boju urządzenia domowe i jako takie powinny być wykonane z solidnych, wytrzymałych materiałów, które pozwolą odkurzaczowi działać jak najlepiej bez niebezpieczeństwa uszkodzenia części przy minimalnej wymianie.

Może się zdarzyć, że wybrane materiały umożliwią zmniejszenie ciężaru odkurzacza kosztem uczynienia go bardziej podatnym na pękanie. Z naszego punktu widzenia ważne jest, aby nadać priorytet solidnej konstrukcji, która gwarantuje długą żywotność urządzenia i jest w stanie zniweczyć inwestycję, jaką w nią poczyniliśmy.

6. Uniwersalność miotły elektrycznej

Jedną z najciekawszych cech wielu odkurzaczy miotłowych są tak zwane odkurzacze 2 w 1. Odkurzacze te mają konstrukcję modułową, która pozwala im działać jako miotła ssąca lub jako przenośny odkurzacz idealny do użytku w samochodzie lub między poduszki na sofę. Oprócz poprzedniego punktu ta wszechstronność musi:

Warto przeczytać

Dodaj komentarz