Zabieg typowy oraz wypróbowany – mezoterapia

 Zabieg typowy oraz wypróbowany – mezoterapia

Metodę mezoterapeutyczną wymyślono w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale wykreowana została dopiero jakiekolwiek dwadzieścia lat następnie. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, wykorzystywana jest w celach zdrowotnych, profilaktycznych oraz po prostu upiększających – znacznie więcej na Mezoterapia Jastrzębie-Zdrój. Bazuje ona na dostarczeniu cerze mieszaniny elementów odżywczych i stymulujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu ciąg zastrzyków śródskórnych za wsparciem niesłychanie cienkiej igły. Metoda ta stosowana jest z rozkoszą przez osoby pragnące zredukować zmarszczki i ogólnie poprawić, odmłodzić swoją cerę.

Przeprowadzenie takiego zabiegu przez lekarza profesjonalistę nie potrzebuje hospitalizacji, ani globalnego znieczulenia lub poważniejszej ingerencji w organizm ludzki. Mezoterapia uważana jest w takim razie za terapię bezpieczną oraz bezbolesną. Dla uzyskania pożądanego efektu potrzebne jest niemniej jednak poddanie się cyklowi zabiegów, którego intensywność wyznacza doktor. Jakim sposobem na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpośrednie zasilenie komórek skóry substancjami regenerującymi bądź też stymulującymi świadczy rodzaj iniekcji śródskórnej. Mezotarapia będzie zabiegiem w zasadzie nie powodujący niedogodności bólowych w trakcie jego przebiegu. Niemniej jednak pacjenci z niskim progiem odczuwania bólu mogą mieć na wstępie zaaplikowany miejscowo krem znieczulający. Kiedy rozpocznie on funkcjonować substancje lecznicze wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w niesłychanie cienką igłę.

Warto przeczytać

Dodaj komentarz