Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Niezbędne w wielu branżach – łożyska i napędy

 Niezbędne w wielu branżach – łożyska i napędy

Olej silnikowy jest rodzajem oleju, który wykorzystuje się do smarowania rozmaitych napędów spalinowych. Głównym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, lub łożyska – więcej sprawdzisz na silniki Promotor. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i pomniejsza temperaturę silnika, emitując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych produktów używanych do produkcji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się w zasadzie z węglowodorów, związków organicznych złożonych w całości z węgla i wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Akcesoriami najczęściej wykorzystywanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia oraz pienienia się oleju, wzmagające smarność i dyspersyjne. Jest wiele typów olejów, jakie dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki wykorzystuje się w silnikach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do napędów w autach, motocyklach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do darni, ciągnikach, pociągach, samolotach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak skutecznie na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się albowiem w silnikach są części, które poruszają się w nadzwyczaj drobnych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz