Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Karma dla pieska – jak utworzyć psu profesjonalne warunki?

 Karma dla pieska – jak utworzyć psu profesjonalne warunki?

Kiedy w naszym domu mieszkają równolegle pies i małe dziecko, w owym czasie powinniśmy pamiętać, iż to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, jednak również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż oraz to jest istotne – więcej sprawdzisz na karma dla psa premium. To znaczny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają niekiedy nawyk dręczenia psa, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w takim razie zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się też często, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różnorodne przedmioty do uszu oraz nosa. Wtenczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz szuka miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka ważnych zasad, według jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na psa, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić także, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są przychylne nie tylko dla pieska, lecz także dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies przyzwoicie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub również do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz