Planowanie niebanalnego wnętrza – wybierz dekoracje z metalu do mieszkania

 Planowanie niebanalnego wnętrza – wybierz dekoracje z metalu do mieszkania

Urządzając własny dom czy mieszkanie, powinniśmy kierować się nie zawsze tym, co jest akurat na topie, co jest trendy. Owszem, poprawnie jest orientować się w nowościach, znać w miarę na bieżąco nowinki dotyczące urządzania wnętrz mieszkalnych, ich dekoracji, godziwego oświetlenia. Jednak w głównej mierze urządzajmy nasze wnętrza domu tak, abyśmy się w takim domu czy mieszkaniu po prostu odpowiednio czuli, abyśmy mieli wygodę komfortowego życia.

Urządzenie wnętrza mieszkania to niemałe wyzwanie, bowiem przecież nie ma jednej, fenomenalnej recepty, jakiegoś uniwersalnego sposobu. Nie wyłącznie albowiem zależy to od indywidualnego gustu osoby urządzającej mieszkanie, jednakowoż także i od specyfiki indywidualnych pomieszczeń, ich przeznaczenia, wielkości – dopiero biorąc wszystko pod uwagę spostrzegamy, jakie są konkretne możliwości aranżacyjne.

Przykładowo – nie należy do niewielkiego salonu wstawiać obszernych gabarytowo mebli, ponieważ zmniejszą one jeszcze bardziej nam to pomieszczenie. Jeśli niektóre pomieszczenia są nie za gigantyczne, na przykład drobnych rozmiarów kuchnia, używajmy do ich pomalowania odcieni jasnych, żywych, z niewielkimi ciemnymi, kontrastującymi silnie elementami. Atrakcyjną opcja są także dekoracje z metalu. Przyzwoicie sprawdza się w takich sytuacjach mieszanka bieli z dodatkiem czerni. W takich kuchniach należy pozostawić jak najwięcej wolnej powierzchni na górnych częściach ścian, nie powinno obwieszać się ich za mocno szafkami, jeżeli już, to poniekąd niewielkie półeczki.

Pokrewna relacja zajdzie w sytuacji urządzania oraz wystroju łazienki – tu wolno zastosować 2 wersje: pierwsza to łazienka urządzona w gigantycznym kontraście, szykownie wyglądają ściany wyłożone nadzwyczaj ciemnymi, czy nawet czarnymi płytkami, pomiędzy nimi zastosowana śnieżnobiała fuka oraz akcesoria w kolorze złota. Druga wersja toalety to barwy stonowane, pastelowe – nie wszyscy bo ubóstwiają ciemny kolor oraz znaczący kontrast w łazience. Na pewno łagodne, stonowane odcienie zastosujemy w sypialni – jest to pomieszczenie, gdzie powinno się odnaleźć spokój oraz wyciszenie, a tego kontrastowe, ostre odcienie na pewno nikomu nie zapewnią

Warto przeczytać

Dodaj komentarz