Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
5 grudnia 2023

Rozrywka i nauka – połącz to!

 Rozrywka i nauka – połącz to!

Nierozerwalnie kojarzą się nam z dzieciństwem. Zabawki to wszelkie przedmiotach, których jako dzieci wykorzystywaliśmy do zabawy. Nawet dzieci z najbiedniejszych krajów posiadają własną zabawkę, zrobioną samodzielnie z dogodnych materiałów. Taka już natura małego człowieka, że rozwija się i poszukuje przyjaciela po raz pierwszy w zabawce. Te ukochane, z którymi kładliśmy się spać obdarzamy szczególnym sentymentem oraz pamiętamy przez wiele lat.

Aktualnie dominuje na świecie humor typowo konsumpcyjny, w następstwie tego dzieci przy okazji każdego święta, czasami bez okazji dostają ciągle pionierskie egzemplarze ulubionych lalek oraz klocków. Przekonanie o ich niezbędność w kolosalnej liczbie, wypływa u dziecka bodaj z porównywania swojego małego majątku z kolegami w przedszkolu. Z pewnością styka się również z reklamami, jakie pokazują jak zabawki ożywają. Inną sprawą jest wychowanie.

Specyficzne dla nas jest rozpieszczanie dzieci, jakie tłumaczymy przeciętnym zapewnieniem im tego, czego sami nie mieliśmy w dzieciństwie. Z drugiej są rodziny, gdzie dzieci dzielą wspólnie jedną zabawkę, bowiem na następne nie ma pieniędzy. Nie wszyscy zdają sobie kwestię z faktu, że zabawki nie są tylko atrybutami dziecięcymi. Także dorośli zajmują się nimi, a ukochane czworonogi cieszą się z piszczących igraszek zwierzęcych.

Niemniej jednak zabawki dziecięce są specyficzne. W głównej mierze mają dzieciom sprawiać radość i zapełniać czas przeznaczony na zabawę. Muszą być wykonane z materiałów, które nie uczulają delikatnej skóry, a w przypadku najmłodszych pociech nie zawierać łatwych do urwania bądź wolnych szczegółów, jakie wolno połknąć – dlatego lepiej sprawić tablice manipulacyjne. Ważną cechą zabawek są także ich cechy edukacyjne, przez które dziecko poznaje oryginalne zjawiska i przedmioty ze swojego otoczenia.

Do tego przedziału zaliczymy np. książeczki a również instrumenty z opcją naśladowania odgłosów zwierząt. Zabawki nie powinny wzbudzać w dziecku przesadnej agresji, ani okazywać złych wzorów zachowań. To przykre w dobie gier komputerowych i mniejszego czasu przeznaczonego dla dziecka, coraz znacznie więcej rodziców kupuje to co dziecko pragnie, nie sprawdzając poprzednio czy po pierwsze zabawka nadaje się do wieku dziecka, po drugie jakiego typu emocje wyzwala.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto przeczytać

Dodaj komentarz